Wulkan Batur

Wulkan Batur

Wulkan Batur to niewątpliwie niezwykła balijska atrakcja, która być może nie jest zbyt duża, lecz jednocześnie ma w sobie to coś. Ten aktywny wulkan sięga 1717 metrów wysokości i ma setki tysięcy lat. Zachwyca nie tylko tym jak wygląda, ale i całym krajobrazem, który znajduje się wokół niego. Ulokowany jest bowiem nad jeziorem Danau Batur, a obok znajduje się kilka wiosek.

Jak zaplanować wycieczkę na Batur?

Co bardzo istotne na wulkan Batur można się dostać, a właściwie wybrać się na trekking. Taka wycieczka trwa zazwyczaj około 1,5 godziny, choć trzeba jeszcze do tego dodać godzinę, jeśli ma się ochotę wejść na jej najwyższy punkt. Niesamowitą atrakcją jest zobaczenie z wulkanu wschodu słońca, lecz żeby się to udało trzeba zacząć wchodzenie już o 4:30.

A gdzie właściwie znajduje się ta balijska atrakcja jaką jest Batur? Otóż w północno-wschodniej części wyspy, a dokładniej około 17 kilometrów od wulkanu Agung (kierując się na północny zachód).

Będąc w Ubud można wykupić tam zorganizowaną wycieczkę, wtedy warto się przygotować na wyjazd z hotelu między 1 a 2 w nocy lub też samodzielnie dotrzeć do wioski i poszukać lokalnego przewodnika. Jednakże druga opcja jest nieco bardziej wymagająca i niestety często droższa. Warto też pamiętać, że nie można wchodzić na wulkan bez przewodnika.

Jezioro u podnóża Batur stanowi największy zbiornik wodny na wyspie, a w okolicy można odnaleźć także gorące źródła. Niedaleko wulkanu znajduje się niezwykle malowniczo ulokowana miejscowość – Kinatami, która ulokowana jest blisko wygasłego krateru Catu. Cały teren jest po prostu piękny, dziewiczy i wręcz magiczny, dlatego warto dać sobie więcej czasu, by pobyć w tym miejscu.

Wulkan Batur to zakątek, który koniecznie należy zobaczyć będąc na Bali. Nie tylko ze względu na wspaniały zachód słońca, którego można być świadkiem, jeśli wybierze się wczesną pobudkę i wejście, gdy jeszcze wszędzie jest ciemno. Zjawiskowe są bowiem także okolice, a na pewno dziewicze jezioro, które zachwyca swoją turkusową barwą. Nie bez powodu wulkan ten jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Bali, do którego chętnie się wraca.

By 7 listopada 2018.    Zwiedzanie