Ubud

Atrakcje miasta Ubud

Bali to nie tylko relaks, cisza i medytacja, choć właśnie takie miejsca najwięcej mówią o tutejszej tradycji. Warto wybrać się do miasteczka Ubud, by poczuć właśnie tę spokojną atmosferę. Znajdziemy tu kameralne hotele, ciche przedmieścia, domki z tarasami czy tropikalną roślinność. Poza tym istnieją tu atrakcje, których próżno szukać w innych częściach świata.

Co warto zwiedzić w Ubud?

Najlepszym środkiem transportu do zwiedzania miasta niewątpliwie okaże się skuter. Dobrą wiadomością jest fakt, iż jego wynajęcie nie równa się ogromnym kosztom, wręcz przeciwnie. Poza tym można się nim przemieszczać znacznie szybciej niż samochodem.

Mając już swój własny skuter można zacząć zwiedzanie. Najlepiej obiadem na Monkey Forest Road. Dlaczego? Ponieważ to tutaj można zakosztować tradycyjnych przysmaków, czy kupić sobie coś ciekawego.

Kolejnym świetnym pomysłem na spędzenie czasu w mieście i poczucie panującej tu atmosfery jest wybranie się na pokaz tańca w Ubud Palace. Co wieczór na gości czeka tu tradyjne balisjkie show, na które najlepiej wybrać nie trochę wcześniej, by zająć sobie dobre miejsca. Najlepszy widok ma się z dywanu znajdującego się pod samą sceną.

Cudownym miejscem jest także Monkey Forest. To park na końcu ulicy o tej samej nazwie, gdzie czekają na nas głodne małpki. Dlatego lepiej nie wybierać się tam bez bananów. Na co warto uważać? Na mamę, która zawsze jest gdzieś obok swoich małpiątek. Wstęp do parku to koszt około 30 000 rupii, czyli około 9 zł. Na tą wycieczkę warto zarezerwować sobie przynajmniej dwie godziny i zabrać ze sobą coś do picia.

Niezwykłą budowlą, która czeka w Ubud jest cudna Saraswati Temple. To piękna świątynia, która ulokowana jest w centrum miasta i kusi zarówno swoją architekturą, jak i całym otoczeniem – czyli jeziotem pełnym lotosów. Tutaj także wieczorami można zobaczyć pokaz balijskiego tańca, a także zjeść tradycyjne danie w restauracji, która znajduje się niedaleko.

Nie można pominąć także targu, który czeka w centrum Ubud. Kolory, zapachy i piekne ubrania kuszą odwiedzających. Warto się tutaj targować z miescowymi, by zrobić zakupy w jak najkorzystniejszej cenie.

Ubud to niezwykłe miasto, pełne atrakcji. Jest mniej turystyczne niż inne destynacje na Bali, co sprawia, że wciąż można tu poczuć relaks i głęboko odetchnąć. Poza tym tradycyjne dania, czy tańca zabierają odwiedzających do bajkowego, pełnego życia świata i przypominają o celebracji życia. Warto choć raz odwiedzić tą magiczną destynację.

By 30 lipca 2018.    Zwiedzanie