Podróż na Bali

Bali to przepiękna wyspa, która należy do Indonezji i często bywa określana jako raj na ziemi. Panujący tutaj klimat jest tropikalny, w związku z czym można spodziewać się tutaj zarówno wysokiej temperatury jak i wilgotności.
Podróż na Bali
Najlepiej wybrać się na Bali w czasie pory suchej, czyli w okresie od kwietnia do listopada, wtedy bowiem warunki są najbardziej sprzyjające. W sierpniu i wrześniu ma miejsce szczyt sezonu turystycznego i wtedy warto zwiedzać tereny w głębi wyspy czy też wybrać się na szczyt wulkanu.

W okresie pory deszczowej natomiast można udać się na wybrzeże północnym, bowiem wtedy plażowanie i zażywanie kąpieli morskich jest także dostępne. Jedynym przerywnikiem w czasie relaksu bowiem mogą okazać się krótkie, acz intensywne, tropikalne ulewy. Na wybrzeżu południowym jednak mogą zdarzyć się także całodzienne opady deszczu, które na północy wyspy są raczej dość rzadkie.

Woda morska ma taką samą temperaturę cały rok, więc śmiało można wybrać się tutaj na obserwowanie delfinów czy nurkowanie o każdej porze. Jeśli jednak pragnie się uniknąć tłoku lepiej nie decydować się na podróż w trakcie pełni sezonu.

Na Bali leci się około 17 godzin z przynajmniej dwoma przesiadkami. Można wybrać opcję lotu przez Hong Kong lub też przez Dohę. Pierwsza trasa to początkowo odcinek Warszawa – Frankfurt lub też Amsterdam, trwa on około półtorej godziny, a następnie z Frankfurtu (lub Amsterdamu) do Hong Kongu (około 11 godzin). Kolejne 4,5 godziny to już lot na Bali. Przez Dohę natomiast trasa wygląda następująco: najpierw leci się z Warszawy do Monachium – półtorej godziny – następnie do Dohy, a z Dohy do Denpasar, stolicy Bali.