Nusa Penida

Nusa Penida to bajeczna wysepka niedaleko Bali (ok. 90 minut rejsu promem), która potrafi rozkochać w sobie niemal każdego, kto się tutaj znajdzie. Ta niewątpliwie urocza perełka posiada skarby przyrody, wśród których można głęboko się zrelaksować. Turystów przyciągają tu pyszne papaje, niezapomniane zachody słońca oraz malownicze widoki. Na zwiedzanie tej niezwykłej wyspy warto zarezerwować sobie około 5 dni.

Co warto zobaczyć na Nusa Penida?

Niesamowicie pięknym miejscem na Nusa Penida jest niewątpliwie Crystal Bay – urocza piaszczysta plaża, na której można podziwiać zachody słońca oraz zjeść coś pysznego w lokalnej restauracji. Kilka metrów od brzegu można spodziewać się kamienistego dna, a wieczorem miło spędzić czas rozpalając ognisko.

Pięknym zakątkiem jest także Pasih Andus – warto przebyć wyboistą drogę, by móc podziwiać znajdujące się tutaj klify, niezwykłą barwę morza oraz tutejsze krajobrazy. To idealne miejsce na kontemplację, czy bycie sam na sam ze sobą. Równie intrygującym zakątkiem, jest naturalny basem, czyli Angels Billabong. Tutaj jednak potrzeba czujności, bowiem poziom wody zależy od pływów i szybko może stać się niebezpiecznie.

Cała wyspa jest wręcz idealna do podziwiania, a najlepiej zrobić to także z lotu ptaka. Taką możliwość daje punkt widokowy – Kelingking Beach View Point. Warto się odważyć i prócz zobaczenia wyspy z góry zejść także w dół, na bajeczną plażę.

Jeśli zaś chcemy zrelaksować się wpatrując się w zachód słońca to wręcz idealnym na to miejscem jest Banah Cliff. Można także zostać tu nieco dłużej , czy nawet na camping, bowiem atmosfera w tej części wyspy nie tylko sprzyja głębokiemu odpoczynkowi, ale i potrafi zachwycić.

Bajecznym zakątkiem jest także Saren Cliff Point. Można tu podziwiać wspaniałe klify, altanki czy też barwne chorągiewki. Cała okolica jest przepiękna, więc warto udać się tu na dłuższy spacer w poszukiwaniu skarbów. Turystów oczaruje także Mata Air Guyangan. Dlaczego? Po zejściu na dół ze stromego klifu trafia się do samego raju. Czekaja tu malutkie naturalne baseny, ogromne fale, które uderzają o ściany klifu oraz woda wydostająca się z niego – źródlana i pyszna.

Nusa Penida to zdecydowanie idealne miejsce na urocze wakacje. Zachwyca tutejsza natura, plaże, widoki i atmosfera. Hodowle alg oraz charakterystyczny klimat tej wyspy są jej dodatkowym atutem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, swój zakątek, coś, co warto ,,zabrać ze sobą” w podróż powrotną. Może to być wewnętrzny spokój, piękno czy też gwałtowność fal uderzających o klify.

By 31 stycznia 2018.    Zwiedzanie