Noclegi

2aBali żyje z turystyki więc i tutejsza baza hotelowa jest bardzo dobrze rozbudowana. Najbardziej znanym miejscem jest Nusa Dua, luksusowy ośrodek wypoczynkowy, który w swoim obrębie mieści wysokiej klasy hotele, z własną ochroną. Takie podejście sprawia, że jest to teren przeznaczony praktycznie wyłącznie dla turystów. Turyście mają do dyspozycji przepiękną piaszczysta plaże z białym piaskiem, otoczoną palmami kokosowymi. Dodatkowo są tu korty tenisowe, golfowe, spa a wszystko to w otoczeniu przepięknych egzotycznych ogrodów.

Położenie kurortu zapewnia bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodny, szczególnie duża popularnością cieszy się tu nurkowanie.
Po dniu spędzonych nad wodą czy plaży można wieczorem zrelaksować się w jednej z wielu tutejszych restauracji, które serwują dania z różnych strona świata, ale warto spróbować dań balijskich, które są niezwykle smaczne.

>> Zobacz luksusowe hotele na Bali

Kolejnym znanym miejscem jest Kuta, gdzie nie brakuje hoteli dla różnego rodzaju gości, są tu miejsca drogie i luksusowe, ale też i małe hotele oraz ośrodki z przeznaczeniem na wypoczynek rodzinny. Jest to miejsce, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie i będzie się dobrze czuł.
Życie tutaj toczy się całą dobę, w dzień oprócz plaży przyciągają turystów również sklepy i galerie handlowe, których tutaj nie brakuje. Oprócz szaleństw na zakupach miło można tu spędzać czas w jednej wielu tutejszych restauracji czy barów.

Coraz to nowszymi ofertami i opcjami spędzenia niezapomnianego wypoczynku na Bali są opcje typu „last minute” (sprwadź: https://www.travelplanet.pl/wakacje/bali/). Do tego dodajmy piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą i mamy idealne miejsce na urlop!

Bali, Indonesia from Evandro Rocha on Vimeo.

 

Jeśli preferujemy mniejsze hotele i mniejsze natężenie turystów to kurort Tanjung Benoa będzie w sam raz dla nas. Ta dawna osada rybacka stała się kurortem turystycznym, ale udało się zachować jej pierwotny charakter dzięki zachowaniu rodzimej architektury.
Turyści mają tu dla siebie piaszczystą plażę i spokojne morze, w którym można pływać, nurkować.

Kolejny kurort mieści się w Ubud, ta niezwykła wioska leży w pobliży rzeki Ayung w otoczeniu gór i tarasów ryżowych. W porównaniu z poprzednimi kurortami ten jest skierowany głównie na poznawania otoczenia i życia tutejszych mieszkańców. Można zobaczyć ich codzienne życie, ale też i pracę, a także kupić wyroby rękodzielnicze.
Nie brakuje tu hoteli o wyższym i niższym standardzie w zależności od naszych potrzeb, sklepów, butików i restauracji.
Ubud jest doskonałą bazą wypadową do okolicznych wiosek, w których można podziwiać jak w Petulu – czaple czy zobaczyć tarasy ryżowe w Tegallalang.
Warto też wybrać się na tutejszy targ, który mieści się w centrum wioski spróbować zakupić jakieś lokalne wyroby.

Na południu Bali leży kurort Jimbaran, który swój rozwój w dużej mierze zawdzięcza bliskiemu sąsiedztwu z lotniskiem Denpasar.
Miejsce to synonim luksusu i ekstrawagancji, z eleganckimi hotelami i butikami. Położenie w zatoce, gdzie jest osłonięte od prądów i dużych fal również podnosi jego popularność. Można się tu cieszyć niezwykłym białym piaskiem na plaży, pływać w krystalicznie czystej wodzie.
Jest to też idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych, szczególnie surferzy mają tu znakomite warunki.
Dnie można spędzać na plaży, pływaniu, nurkowaniu lub surfowaniu a wieczory w licznych tutejszych barach i restauracjach.

Miejscem idealnym dla rodzin z dziećmi jest Sanur, ten kurort leżący w niewielkiej odległości od Kuty ma znakomite warunki na urlop rodzinny. Doskonale przygotowana baza hotelowa i gastronomiczna oraz spokojne wody to z pewnością są atuty, które co roku przyciągają tutaj rodziny z małymi dziećmi.

Natomiast jeśli wolimy małe domki zamiast dużych kurortów czy hoteli to z pewnością powinniśmy się wybrać do Balangan. Zaletą tego miejsca jest nie tylko piaszczysta plaża, czyste wody czy bardzo dobre warunki do surfingu, miejsce to jest też mniej popularne wśród turystów a to zapewnia większy spokój i relaks.